Статьи

Як дізнатися версію BIOS материнської плати

  1. Під час завантаження комп'ютера
  2. В налаштуваннях BIOS
  3. Через відомості про систему
  4. Через командний рядок
  5. За допомогою оболонки PowerShell
  6. Через редактор реєстру
  7. За допомогою сторонніх утиліт

BIOS, або «базова система введення-виведення», є найважливішою частиною системного програмного забезпечення комп'ютера

BIOS, або «базова система введення-виведення», є найважливішою частиною системного програмного забезпечення комп'ютера. Основна функція BIOS полягає в апаратній налаштуванні комп'ютера та перевірці його компонентів перед запуском операційної системи. За допомогою BIOS можна встановити системний час, відключити або включити деякі пристрої ПК, налаштувати швидкість обертання кулерів і встановити пріоритет завантаження операційної системи або кількох систем.

Також BIOS має свою прошивку, яку при необхідності можна оновлювати. Як правило, особливої ​​необхідності в тому, щоб робити оновлення прошивки, немає, проте дана процедура може допомогти позбутися від деяких проблем в роботі BIOS. Перепрошивка BIOS буває потрібна, коли вірус пошкодив настройки BIOS, або стара версія BIOS не бачить жорсткий диск великої ємності. Інструкції, як виконувати перепрошивку BIOS, ви легко можете знайти і прочитати в інтернеті, а завантажувати нову версію BIOS краще на офіційному сайті розробника вашої материнської плати. Однак, перш за все необхідно знати версію BIOS. Нижче наведені 7 різних способів, за допомогою яких можна отримати відомості про поточну версію BIOS.

Під час завантаження комп'ютера

У більшості комп'ютерів основні дані про версії BIOS буде запропоновано після запуску. Однак ці відомості виводяться на дисплей лише на короткий час, і якщо ви не встигли їх прочитати, то щоб побачити їх знову, вам доведеться перезавантажувати комп'ютер ще раз. До того ж в деяких варіаціях BIOS (наприклад, в BIOS UEFI) такі дані можуть і не з'явитися зовсім.

В налаштуваннях BIOS

Про версію BIOS містяться і в настройках самого BIOS. При завантаженні комп'ютера зайдіть в настройки BIOS (зазвичай для цього потрібно натиснути клавішу Del або F2), і знайдіть в меню налаштувань розділ Інформація про систему або System information.

І все ж в більшості випадків набагато зручніше дізнаватися інформацію про BIOS, без перезавантаження комп'ютера, а прямо з інтерфейсу операційної системи. Зробити це нескладно, і наступні п'ять способів якраз і містять варіанти отримання відомостей про BIOS з під ОС Windows.

Через відомості про систему

В операційній системі Windows є спеціальний компонент Відомості про систему, який містить інформацію про конфігурацію системи і устаткування, компонентах комп'ютера, встановлених драйверах і програмному середовищі Windows.

Для того, щоб скористатися даною компонентом, натисніть комбінацію клавіш Win + R і в рядку Виконати наберіть команду msinfo32. Після цього відкриється вікно Відомості про систему, в правій частині якого серед всіх інших відомостей буде також і інформація про поточну версію BIOS.

Після цього відкриється вікно Відомості про систему, в правій частині якого серед всіх інших відомостей буде також і інформація про поточну версію BIOS

Через командний рядок

Дізнатися версію BIOS можна і за допомогою командного рядка Windows. Для цього треба зайти в командний рядок (набравши в рядку Виконати команду cmd), і введіть туди наступну команду: systeminfo | findstr / I / c: bios після чого натисніть Enter.

За допомогою оболонки PowerShell

Ще один спосіб швидко отримати відомості про поточну версію BIOS - це скористатися вбудованою в ОС Windows системної оболонкою під назвою PowerShell. Відкрити оболонку PowerShell можна, ввівши команду powershell в рядку Виконати.

Для виведення інформації про версії BIOS наберіть у вікні оболонки PowerShell наступну команду: get-wmiobject win32-bios.

Для виведення інформації про версії BIOS наберіть у вікні оболонки PowerShell наступну команду: get-wmiobject win32-bios

Через редактор реєстру

Редактор реєстру Windows також дозволяє дізнатися поточну версію BIOS. Відкрийте редактор реєстру командою regedit і у вікні редактора відкрийте наступне гілці: HKEY_LOCAL_MACHINE \ HARDWARE \ DESCRIPTION \ System. У правому вікні редактора реєстру знайдіть параметри SystemBiosDate і SystemBiosVersion - з них ви зможете дізнатися поточну версію BIOS вашої материнської плати, а також дату випуску BIOS.

За допомогою сторонніх утиліт

Якщо у вас на комп'ютері встановлена ​​будь-яка утиліта для діагностики ПК, то з її допомогою ви можете отримати інформацію про BIOS. Наприклад, в широко відомій програмі CPU-Z відомості про поточну версію BIOS знаходяться в розділі Mainboard. До речі, якщо вам потрібно дізнатися не тільки версію BIOS, але і отримати більш детальну інформацію про компоненти свого комп'ютера, ви можете скористатися однією з утиліт, описаних в цій статті: Огляд програм для аналізу характеристик ПК.

До того ж ми надаємо послуги з обслуговування комп'ютерів і серверів організації в Москві. Фахівці нашої організації подбають про ваше обладнання, що б воно постійно було в рабочеспособном стані і не створювало "головного болю".

А якщо з'явилася несправність персонального комп'ютера, наша фірма займаємося ремонтом комп'ютерів У Москві на дому.


Залишилися питання? - Ми БЕЗКОШТОВНО відповімо на них в ВК .

Залишилися питання?

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то