Статьи

Як прибрати спливаючі вікна в браузері і як в браузері позбутися від реклами за допомогою програм

  1. А у вас встановлений антивірус?
  2. Від нас нікому не сховатися з програмою AnVir Task Manager
  3. Відновлення системи
  4. Перевірка налаштувань Windows, які може змінити вірус - програма
  5. Видалення тимчасових папок, в яких можуть бути віруси

Активна робота в інтернеті завжди пов'язана з ризиком можливого зараження вашого комп'ютера вірусними програмами. У цій статті мова піде про появу на сторінках браузера набридливих банерів, які не так то просто прибрати в деяких випадках. Як прибрати спливаючі вікна в браузері Яндекс, Google Chrome, Опера, Internet Explorer, Mozilla Firefox і інших, які постійно просять вас щось купити, розповідають вам «неймовірні історії» або того гірше - демонструють вам контент непристойного характеру?

На блозі вже є одна стаття, як прибрати банери в браузері, яку раджу прочитати c цією статтею: « Боротьба з рекламою в браузерах (частина 1) ». Ця інформація доповнення до попередньої статті, тому краще прочитати обидві, щоб знати різні варіанти, як видалити рекламу в браузері.

А у вас встановлений антивірус?

Найперший крок, який вам необхідно зробити - перевірити жорсткі диски вашого комп'ютера або ноутбука на наявність вірусів. Для цього можуть застосовуватися абсолютно будь-які антивірусні програми, такі як безкоштовні: Avira Free Antivirus, Avast! Free Antivirus, AVG Antivirus Free , Microsoft Security Essentials або їх платні і більш функціональні «колеги» - Kaspersky Internet Security, NOD32, Dr. Web і інші.

Платні антивірусні програми більш краще в використанні, так як вони пропонують необмежену функціональність і найбільшу безпеку інтернет-серфінгу, інтернет-покупок і роботи з конфіденційною інформацією.

Якщо антивірусні програми нічого підозрілого не виявили, то рекомендую спробувати додаткову утиліту Dr.Web Cure It! . Вона сканує завантажувальні області вашої системи на предмет підозрілих об'єктів, і в разі виявлення заражених об'єктів, лікує їх, тобто відновлює їх нормальну працездатність.

Ще одна з головних проблем з такими вірусними програмами це те, що вони не є вірусами як такими і тому не завжди можуть дати себе виявити антивірусних програм. Але перевірити комп'ютер на віруси необхідно!

Від нас нікому не сховатися з програмою AnVir Task Manager

Крім того, рекомендую вам спробувати утиліту AnVir Task Manager. Ця програма стежить за об'єктами автозавантаження, а головне завдання будь-якого вірусу потрапити саме в розділ автозавантаження, щоб потім з моменту запуску операційної системи починати викрадати ваші паролі, засмічувати поштові скриньки спамом, наповнювати веб-сторінки рекламними банерами і так далі.

Також вона стежить за запущеними процесами і сервісами на комп'ютері. Насправді програма надає різні функції, які можуть бути корисні користувачеві, але так як ми боремося з рекламою в браузерах, то в розрізі цієї статті будемо обговорювати тільки потрібний нам функціонал.

Ось посилання на офіційний сайт програми. Тепер натисніть на кнопку «Завантажити».

Після чого запустіть щойно скачала утиліту і начините установку програми. Ось етапи установки: натисніть «Приймаю», далі виберете «Вибіркова установка (для досвідчених користувачів)» і приберіть всі встановлені галочки за замовчуванням і натисніть «Далі»:

Програма готова до установки, натисніть «Встановити». Коли утиліта буде встановлена, вона запропонує вам зробити початкові налаштування. Задайте настройки на ваш розсуд.

Тепер AnVir Task Manager повідомить вас про намір якоїсь програми додатися в автозапуск вашої системи і дозволить не допустити проникнення вірусу в розділ автозавантаження операційної системи. Але ви повинні зрозуміти, що ця програма повинна бути встановлена ​​перед тим, як вірус ще не знаходиться в автозавантаженні! Коли наступного разу вірус захоче додатися в автозавантаження, у вас з'явиться вікно, в якому ви повинні натиснути «Видалити» - якщо це вірус.

Коли наступного разу вірус захоче додатися в автозавантаження, у вас з'явиться вікно, в якому ви повинні натиснути «Видалити» - якщо це вірус

Коли ваш комп'ютер або ноутбук вже заражений і можливо має вірусні записи в автозавантаженні, то за допомогою цієї утиліти уважно перегляньте список автозавантаження. Швидше за все там знаходиться підозрілий файл. Зазвичай він має незрозумілу назву, наприклад, derrrer.exe або ховається під відомим файлом, наприклад, замість winlogon.exe використовується ім'я winlogаn.exe.

Перевірити на приналежність до вірусів такого файлу можна прямо в AnVir Task Manager, натиснувши на підозрілий файл правою кнопкою миші і натиснувши «Перевірити на сайті». Ця функція дуже корисна, адже я і ви не можете тримати в пам'яті велику кількість назв файлів, які можуть бути в комп'ютері.

У тому випадку якщо у вас немає встановленої цієї програми на комп'ютері, то ви можете зробити перевірку файлу на virustotal.com в ручному режимі. Для цього заходите на сайт, натискаєте «Виберіть файл» і вказуєте той файл, який на вашу думку може бути вірусом. Важливо! Файл повинен бути менше 64 МБ.

Якщо файл інфікований, то перевірка дасть вам про це знати. Дивіться на стовпець «Результат» і рядок «Показник виявлення».
Також за допомогою утиліти ви можете перевірити процеси і сервіси, для цього треба перейти до відповідних вкладки вгорі програми.

Також за допомогою утиліти ви можете перевірити процеси і сервіси, для цього треба перейти до відповідних вкладки вгорі програми

Як ви зрозуміли, програма має потрібні функції для будь-якого користувача, тому приділіть увагу вивченню даної програми.

Знайшов відео для тих, кого зацікавила дана утиліта:

Відновлення системи

Можна спробувати скористатися стандартними засобами Windows, а саме відновлення системи. Даний спосіб простий у виконанні і в більшості випадків допомагає позбутися від банерів на сторінках, але в деяких випадках відкат системи до попередньої контрольної точки відновлення виявляється марним.

Ви повинні пам'ятати точну дату, коли банери з'явилися у вас в браузері. Це необхідно щоб не встановлювали знову купу програм і не робили настройки Windows за період, який збираєтеся відновлювати. Про дану процедуру я описав в одній зі своїх статей: « Базові рішення, коли Windows відмовляється завантажуватися ».

Перевірка налаштувань Windows, які може змінити вірус - програма

Вище ви дізналися, як позбутися від реклами в браузері, але ряд подібних вірусів можуть змінити налаштування вашого інтернет-підключення. Для того щоб перевірити, так це чи ні, зайдіть через «Панель управління» в «Центр управління мережами і загальним доступом». У лівій частині вікна виберіть «Зміна параметрів адаптера».

Тепер вам треба натиснути правою кнопкою миші по підключенню, яке використовується для виходу в інтернет, і вибрати «Властивості». На ноутбуці я підключаюся до інтернету через WiFi, тому вибираю «Бездротове мережеве з'єднання», якщо ви підключаєтеся через кабель, то вам треба вибрати «Підключення по локальний мережі».

Знайдіть «Протокол інтернету версії 4», виділіть його лівою кнопкою миші, а потім натисніть кнопку «Властивості».

Більшість інтернет-провайдерів роздають IP-адреси автоматично, але деякі вказують конкретні IP-адреси, які ви можете прочитати в договорі на надання послуг, або уточнити у провайдера по телефону. У тому випадку, якщо провайдер автоматично роздає IP-адреси, то переконаєтеся, що відзначені маркерами рядки «Отримати IP-адресу автоматично» і «Отримати адресу DNS-сервера автоматично».

Якщо це не так, то відзначте потрібні маркери і збережіть зміни кнопкою «ОК». Якщо провайдер вказує конкретні IP-адреси, то порівняйте їх з тими, що вказані у вас в договорі. Можливо, в договорі немає цих даних, тоді ви можете зателефонувати фірмі, яка надає вам інтернет і запитати відповідну інформацію. Вони зобов'язані вам допомогти.

Якщо вони не збігаються, то впишіть вірні IP адреси і також збережіть зміни, натиснувши кнопку «ОК».

Видалення тимчасових папок, в яких можуть бути віруси

Подібні вірусні файли можуть розташовуватися в папці «Temp». Якщо ваша антивірусна програма не здатна виявила в ній нічого підозрілого, це ще не означає, що вірусів в ній немає. Просто очистіть повністю вміст цієї папки і забезпечите себе від можливих проблем з вірусами.

Для цього треба зайти в «C: \ Users \ Ім'я користувача \ AppData \ Local \ Temp».

Також треба видалити тимчасові папки браузерів - можна зробити автоматично, наприклад програмою CCleaner або ж вручну. Нижче я приведу список браузерів з шляхом цієї папки (якщо не знайдете потрібну папку, то видаліть і заново встановіть браузер):

Mozilla Firefox - C: \ Users \ Ім'я користувача \ AppData \ Roaming \ Mozilla
Opera - C: \ Users \ Ім'я користувача \ AppData \ Roaming \ Opera
Google Chrome - C: \ Users \ Олександр \ AppData \ Local \ Google \ Chrome

Якщо у вас не включена опція для відображення прихованих об'єктів, то ви не зможете побачити кінцеві папки. Давайте, це виправимо, заходимо в «Панель управління» і тиснемо на «Параметри папок», далі зайдіть на вкладку «Вид» і в самому низу списку знайдіть і позначте пункт «Показувати приховані файли, папки і диски».

У браузері Internet Explorer це можна зробити через програму: запустіть Internet Explorer, зайдіть в «Сервіс» або вибрати шестірню - «Властивості оглядача». На вкладці «Загальні» знайдіть розділ «Історія перегляду» і натисніть кнопку «Видалити ...». У вікні відзначте галочками всі пункти крім двох останніх і натисніть «Видалити».

Від іншої настирливої ​​реклами вас може врятувати утиліта «Adguard». Вона прибирає небажану рекламу, блокує флеш-банери, запобігає перехід по шкідливої ​​посиланням і попереджає про перехід на сайт з низькою репутацією. Ця програма платна, але протягом двох тижнів у вас є час з нею ознайомитися. Про цю програму ми розмовляли в минулій статті і докладно про неї ви можете дізнатися за посиланням вище (на самому початку статті).

У даній статті ми докладно розглянули кілька випадків зараження вашого комп'ютера вірусами, які сприяють появі в браузерах настирливої ​​реклами, а також способи як прибрати спливаючі вікна в браузері і убезпечити ваш комп'ютер від проникнення вірусів.

Захистів від вірусів існує масу, але я сподіваюся, що за допомогою цієї статті ви розібралися, як видалити банери в браузері. Є також програми, які роблять вище описані процедури в напівавтоматичному режимі, але щоб у вас був вибір, я залишу як є, а в майбутньому планую розповісти про ці програми.

А у вас встановлений антивірус?
А у вас встановлений антивірус?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача