Статьи

Як перевести англійську мову в російський текст

Привіт, шановні читачі. Сьогодні вирішив зробити невелике доповнення до своєї статті «Як набрати текст голосом на комп'ютері» . Як ви пам'ятаєте, я розглянув всі можливості голосового блокнота, крім можливості перекладу з іноземних мов і навпаки. Але не текст, а аудіо. Текст, ви і через онлайн перекладачі можете перевести. А от скажімо аудіо книгу або курс англійською мовою, це куди цікавіше. І причина була в тому, що у мене просто не виходило отримати переклад досить стерпного якості. А точніше я не міг розібратися, чому при відтворенні англійського тексту, дуже часто з'являється слово «Child». І відповідно в перекладі теж постійно з'являлося «Дитина».

А причина тому дуже проста, я використовував запис англійської мови і будь-який сторонній шум, розцінювався як «Child». Загалом, поекспериментував з нарізкою цієї МР3 записи, і стало набагато краще.

А ще однією причиною було, то що я використовував запис американської англійської, а голосовий блокнот здійснює переклад сервісом Яндекс.Перевод. Де мається на увазі наявність чистої англійської мови.

Загалом, коли я з цим розібрався, переклад став значно краще. Сервіс справляється з поставленим завданням досить гідно. Тільки не чекайте, що це буде відразу сформульований під російську мову, пропозиції. Вам ще доведеться попрацювати над складанням російських пропозицій з отриманого перекладу.

Отже, що ж потрібно зробити, щоб перевести аудіо з англійської (або іншої іноземної мови) на російську (або іншу мову).

відкриваємо, голосовий блокнот . І переходимо в розділ переклад (натиснувши на відповідне посилання).

І переходимо в розділ переклад (натиснувши на відповідне посилання)

Відкриваємо розділ - Переклад

Виставляємо чекбокси (галочки), як показано на скріншоті. А також вибираємо потрібні мови.

Налаштування параметрів перекладу

Тепер, якщо ви працюєте з схемою №1 :

- натискаєте кнопку «Включити запис»,

- ставите мікрофон перед динаміками

- і включаєте відтворення аудіозапису.

Якщо ви використовуєте схему №2 :

- підключаєте віртуальний аудіо кабель,

- натискаєте кнопку «Включити запис» в голосовому блокноті

- і включаєте відтворення аудіозапису.

Результат, у вас і англійський текст, і російський переклад з аудіофайлу.

результат перекладу

Загалом від того яка якість аудіофайлу, а також від вимови буде залежати і результат перекладу. Тепер матеріали з англійської можна переводити на російську і не тільки тексти, а й аудіо. Нехай переклад виходить не завжди ідеальним, але принцип той зрозумілий.

Також раджу подивитися відеоурок з моїми експериментами і прикладами перекладу аудіо з англійської на російську мову.

На цьому у мене сьогодні все. Всім бажаю успіхів! До зустрічі.

З повагою, Максим Зайцев .

Друзі, підтримайте блог! Поділіться статтею в соціальних мережах:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача