Статьи

ADSL: настройка роутера ZyXEL OMNI ADSL LAN EE

ADSL: настройка роутера ZyXEL OMNI ADSL LAN EE

В   попередній статті   ми говорили про те, яким чином можна заощадити при підключенні до   Стрім   , І докладно розглядали механізм настройки роутера D-Link DSL-504G, який дозволяє підключати до ADSL кілька комп'ютерів абсолютно незалежно один від одного В попередній статті ми говорили про те, яким чином можна заощадити при підключенні до "Стрім" , І докладно розглядали механізм настройки роутера D-Link DSL-504G, який дозволяє підключати до ADSL кілька комп'ютерів абсолютно незалежно один від одного. Однак я змушений продовжити цю розмову - просто щоб у вас склалася об'єктивна картина. Роутер D-Link 504G дійсно дешевше в порівнянні з аналогами - він коштує приблизно $ 75, причому включає в себе ще й чотирьохпортовий хаб. Але на цьому все його гідності і вичерпуються. Тому що далі починаються одні недоліки ...

У попередній статті я писав про те, що настройка цього пристрою - штука складна і вимагає не тільки досить серйозних знань у відповідних областях, а й вміння танцювати навколо пристрою з бубном, б'ючи в бубон заячою лапкою, тому що змусити хоч якось працювати D -Link 504G можна тільки таким чином, по-іншому цей процес і не назвеш. І це далеко не тільки моя думка, а й думка більшості щасливих (точніше, нещасних) власників подібних пристроїв: досить почитати форум D-Link'а , Щоб в цьому переконатися.

Я витратив купу часу, станцював відповідні танці - і таки змусив цей роутер працювати, маючи два комп'ютери Інтернетом. Але через деякий час з'ясувалося, що у 504G є досить мерзенна особливість: в якийсь момент він зависає, в результаті чого доступ до Інтернету припиняється. Також припиняється доступ до адмінській частини модему (він налаштовується через веб-інтерфейс). Лікується це включенням і вимиканням модему, після чого зв'язок відновлюється, але, як ви розумієте, раз на годину включати і вимикати пристрій - задовбали кого завгодно. А вис він з різною періодичністю, але не рідше, ніж раз на годину (при інтенсивній роботі з Інтернетом).

На сайті підтримки пояснили, що такі речі бувають через хакерські атаки. Мовляв, потрібно включити блокування по IP (в FAQ'е це, мовляв, описано), і тоді залежить припиняться. Установити блокування так, як написано в FAQ'е, не вийшло за визначенням (тоді роутер взагалі перекривав доступ в Інтернет). З'ясував, чому перекриває, налаштував по-іншому. Залежить не припинилися. Порився на форумі, знайшов інші рекомендації по налаштуванню блокіратора - мовляв, справа все-таки в ньому. Налаштував, як рекомендували. Залежить не припинилися.

Відвіз модем в сервісний центр Відвіз модем в сервісний центр. Через пару днів пристрій просто поміняли. (При цьому повинен зазначити, що техпідтримка у D-Link'a працює цілком грамотно і якісно що на форумі, що в сервіс-центрі.) Привіз додому, включив. І тут зрозумів, чому у народу такі проблеми з настройками цих роутерів: начебто, можна ж викласти один раз цей процес для інших так, як я зробив у своїй статті, після чого новим користувачам залишається тільки все зробити, як написано. Проте виявилося, що в кожної прошивці (у виданому мені пристрої була інша прошивка) є серйозні відмінності в адмінській частини і відповідно - в налаштуванні роутера. Тобто точно такий же роутер, виданий мені в сервіс-центрі, я не міг налаштувати за своєю ж статті. Крім того, там були принципово інші установки за замовчуванням. Але я не дарма стільки часу витратив на настройку першого модему, в результаті чого другий здався через якихось півгодини, і з бубном мені довелося зробити не більш двох кіл.

Запустив. Виснути роутер не перестав, але став це робити набагато рідше - приблизно пару-трійку раз за день. Але зате при включеному роутере в телефонній лінії з'явився вельми помітний фонової шум, який серйозно заважав розмовам. Порився на форумі, з'ясувалося, що це - укатайка! - особливість даної прошивки. Всі власники роутерів з даної прошивкою скаржилися на подібний шум.

Після цього я з чистою душею викинув роутер D-Link DSL-504G в вікно і став від руки на папері двадцять разів переписувати фразу: "Треба бути повним ідіотом, щоб купувати дешеві речі".

Далі зробив те, що потрібно було зробити з самого початку: подзвонив і замовив модем ZyXEL OMNI ADSL LAN EE. До слова сказати, не обов'язково купувати саме його, тому що є й інші якісні роутери відомих брендів - Cisco 827, Speed ​​Touch 530 і так далі. Однак цей роутер сам "Стрім" рекомендує в якості стандартного і гарантує його безперебійну роботу, тому, на мій погляд, цей варіант був краще за все. Можна було заощадити $ 20 і купити модем не у дилерів "Стрима", проте я на всій цій економії вже втратив доларів 600 (з урахуванням витрат часу), тому замовив модем саме у дилерів "Стрима".

До речі, ще раз підкреслюю один важливий момент До речі, ще раз підкреслюю один важливий момент! "Стрім" цей модем продає і допомагає налаштовувати тільки як бридж, а не роутер. При такій настройці у вас тільки один комп'ютер виходить в Інтернет через цей модем, а інші комп'ютери підключаються до Інтернету через перший комп'ютер. Уникнути цього можна тільки в тому випадку, якщо ZyXEL OMNI LAN працює в режимі роутера, а "Стрім" такий вид настройки не описує і не підтримує. Але це насправді не проблема! Тому що для налаштування ZyXEL як роутера мені не знадобилися ні бубон, ні заяча лапка. Правда, по першому разу довелося все-таки повозитися хвилин двадцять, відточуючи деякі моменти, після чого модем зароутіл зі страшною силою. Зараз у мене до нього підключені три комп'ютери - абсолютно незалежно один від одного. Модем не висне взагалі - він не вміє це робити. І не гріється. (D-Link 504G грівся так, що я боявся за збереження полірування столу ... Причому в FAQ'е написано, що це його нормальний стан.) Крім того, після того як у мене між комп'ютером та Інтернетом постало це роутер, файрвол на моєму комп'ютері став перебувати в сумному подиві: куди поділося сканування портів, спроби несанкціонованого доступу і так далі? !! Вони все пропали! Роутер їх просто не пропускає до комп'ютера!

Загалом, я щасливий і задоволений, чого і вам бажаю. Але так як процес налаштування цього модему як роутера для "Стрима" чітко ніде не викладено (я знайшов тільки кілька описів на форумах, і в цих описах були помітні кривизни), я зроблю це сам, щоб вам не возитися, якщо прийде в голову думка налаштувати цей пристрій як роутер.

Отже ... Щоб не гаяти час всякі дрібниці на зразок того, куди підключати телефонну лінію і як включати роутер в розетку, вважаємо, що модем пов'язаний з ADSL і підключений до хабу вашої локальної мережі. (Адже ми розглядаємо режим роутера, тому модем підключається до хабу, а не безпосередньо до мережевої карти комп'ютера.) Ніякі драйвери для цього модему не потрібні (на відміну від USB-варіанту), вам потрібно просто його налаштувати. ZyXEL OMNI ADSL LAN EE налаштовується Telnet'ом або через веб-інтерфейс. Через веб-інтерфейс, зрозуміло, зручніше, тому будемо розглядати саме такий варіант настройки.

У модемів, що поставляються дилерами "Стрима", вхід на програму налаштування здійснюється за адресою 10.0.0.2 з логіном admin і паролем zyxel. (Тут відразу потрібно обмовитися, що якщо ви купите цей модем не у дилерів "Стрима", тоді адреса для входу буде 192.168.1.1 з логіном admin і паролем 1234.) Однак перш, ніж ви запустите веб-браузер для того, щоб увійти в програму настройки, потрібно зайти в властивості підключення до локальної мережі, там вибрати властивості протоколу TCP-IP і зробити наступні настройки:

) Однак перш, ніж ви запустите веб-браузер для того, щоб увійти в програму настройки, потрібно зайти в властивості підключення до локальної мережі, там вибрати властивості протоколу TCP-IP і зробити наступні настройки:

(Для модему, купленого не у дилерів "Стрима", потрібно в IP-адресу поставити: 192.168.1.2.)

Після цього запускаєте браузер і вводите там адресу 10.0.0.2. У вас запитають пароль (логін за замовчуванням ставиться admin). Вводите пароль zyxel, після чого потрапляєте на сторінку настройки модему.

Зліва є посилання Wizard Setup - вона запускає роботу Майстра, за допомогою якого можна легко і швидко все налаштувати. Натискаємо Wizard Setup. У першому вікні налаштовуємо параметри ISP так, як наведено на зображенні нижче.

Натискаємо кнопку Next і потрапляємо у вікно настройки PPoE клієнта. (Нагадую, що в режимі роутера модем сам працює PPPoE клієнтом, а комп'ютери локальної мережі отримують доступ в Інтернет через NAT - трансляцію інтернет-адрес.) Налаштовуємо все так, як наведено на малюнку, але в параметрах UserName і Password, зрозуміло, ви повинні вписати ваші власні параметри доступу до "Стрім". У рядку Service Name можете писати все що завгодно - хоч "Стрім", хоч "Зелений сир", тому що це просто назва і воно ні на що не впливає.

Натискаємо кнопку Next і потрапляємо в наступне вікно:

WAN у нас вже налаштований, а в налаштуваннях LAN ще залишилося ввести декілька параметрів, тому натискаємо кнопку Change LAN Configuration. Перед нами з'являється вікно настройки LAN, де бажано виставити наступні параметри:

Насправді виставляти LAN IP-адреса в 10.0.0.1 як би і не обов'язково, проте мене дратує той факт, що роутер відгукується за адресою 10.0.0.2, а не 10.0.0.1, як було б логічніше. Тому я пропоную там все-таки поставити 10.0.0.1, як на ілюстрації, а в Client IP Pool Starting Address - 10.0.0.2 (тобто комп'ютери в мережі будуть отримувати адреси, починаючи з 10.0.0.2). У первинний і вторинний DNS-сервери прописуються відповідні адреси "Стрима" (тобто MTU).

От і все. Далі натискаємо кнопку Finish і ... І адмінських частина зависне, бо виникне конфлікт адрес (адже у нас комп'ютер, з якого виробляється конфігурація, поки ще має адресу 10.0.0.1, і цю ж адресу ми поставили роутера). Але нічого страшного, вам потрібно спочатку в налаштуваннях мережевої карти комп'ютера поставити отримувати IP-адресу і DNS автоматично (причому в подальшому такі ж налаштування повинні бути зроблені на всіх комп'ютерах локальної мережі), після чого перезавантажити модем (вимкнути його і знову включити), ну а далі ... Все, на всіх комп'ютерах у вас є Інтернет. Більше нічого робити не потрібно. Ну хіба що знову викликати адмінку (вже за адресою 10.0.0.1) і в Advanced Setup - Password змінити пароль за замовчуванням на який-небудь ваш власний.

Далі ви можете почати розважатися з настройками брандмауера і IP-блокатора, але опис цих розваг виходить за рамки даної статті.

Висновки? Так прості, як зазвичай. Чи не ганявся б ти, піп, за дешевизною. Спробував заощадити ну нехай навіть $ 70 і в результаті втратив купу часу і грошей. Якби відразу купив цей модем, ніяких проблем би не було.

Висновки?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача