Статьи

7 способів прискорити ваш комп'ютер на Windows 10

 1. 1. Змініть параметри харчування
 2. 2. Вимкніть автозапуск у деяких програм
 3. 3. Очищайте реєстр
 4. 4. Відключення тіней, анімації та візуальних ефектів
 5. 5. Запустіть засіб усунення неполадок Windows,
 6. 6. Отримайте допомогу від «Монітор ресурсів і продуктивності»
 7. 7. Вбити віруси і прибрати сміття

Як зробити так, щоб комп'ютер на Windows 10 став працювати швидше

Як зробити так, щоб комп'ютер на Windows 10 став працювати швидше? Це не так складно, як здається. Витратьте кілька хвилин, щоб спробувати наші поради, і ви побачите, що ваш комп'ютер став більш спритним і менш схильним до проблем продуктивності та системи.

1. Змініть параметри харчування

Якщо ви використовуєте енергозберігаючий план роботи Windows 10, ви уповільнює роботу комп'ютера. Цей режим знижує продуктивність вашого комп'ютера в цілях економії енергії. (Навіть настільні ПК зазвичай мають план енергозбереження.) Зміна схеми живлення від «Економії енергії» до «Високої продуктивності» або «Збалансований режим» дасть вам миттєвий приріст продуктивності.

Щоб зробити це, запустіть «Панель управління», а потім виберіть «Обладнання і звук» і «Електроживлення». Як правило, вам пропонується два варіанти: «Збалансований» (рекомендується) і «Економія енергії». (В залежності від вашої марки і моделі комп'ютера ви можете побачити тут і інші режими, в тому числі ті, що налаштовані виробником ноутбука. Для того, щоб побачити режим «Високої продуктивності», натисніть на стрілку вниз, яка відкриває додаткові плани.

Потім просто виберіть той режим, який потрібен, і закрийте панель керування.

«Висока продуктивність» дає максимальне прискорення роботи, але використовує більше енергії. «Збалансований режим» знаходить золоту середину між продуктивністю і рівнем енергоспоживання. Ну а режим економії енергії робить все можливе, щоб продовжити час роботи від батареї настільки, наскільки це взагалі можливо.

Користувачі десктопів не мають ніяких підстав, щоб вибирати режим «Економія енергії», і навіть користувачам ноутбуків ми рекомендуємо спробувати «Збалансований режим», коли їх пристрій відключено від мережі, і режим «Висока продуктивність» при підключенні до джерела живлення.

Змініть параметри харчування на панелі управління, щоб дати вашому ПК помітний приріст продуктивності

2. Вимкніть автозапуск у деяких програм

Одна з причин, по якій ваш комп'ютер з Windows 10 PC може відчувати себе млявим, це те, що у вас занадто багато програм, що працюють у фоновому режимі. При цьому серед них є програми, які ви використовуєте дуже рідко або ніколи. Зупинити їх роботу, і ваш комп'ютер буде працювати більш стабільно.

Почніть з запуску «Диспетчера завдань»: Натисніть Ctrl-Shift-Esc або клацніть правою кнопкою миші на правий нижній кут екрану і виберіть «Диспетчер завдань». Якщо він запускається у вигляді компактного додатки без будь-яких вкладок, натисніть кнопку «Детальніше» в нижній частині екрана і ви побачите «Диспетчер завдань» у всій красі.

Існує багато речей, які ви можете зробити за допомогою «Диспетчера завдань», але ми збираємося зосередитися тільки на «вбивство» непотрібних програм, які ви бачите при запуску системи.

Перейдіть на вкладку «Автозавантаження». Ви побачите список програм і послуг, які можуть стартувати кожен раз при запуску Windows. У цьому списку є назва кожної програми, її видавець, стан (чи налаштована автоматичне включення при запуску), а також її вплив на завантаження, іншими словами, наскільки вона уповільнює Windows 10 при запуску системи.

Щоб зупинити автозагрузку програми або послуги при запуску Windows 10, клацніть правою кнопкою миші і виберіть "Відключити".

Не хвилюйтеся, це не відключає програму повністю, а лише запобігає її автозавантаження - так що ви завжди можете запустити додаток після запуску системи. Крім того, якщо ви вирішите знову повернути додаток до списку запускаються автоматично, досить буде повернутися до цей же вікно Диспетчера завдань, натиснути правою кнопкою миші на додатку і вибрати «Включити».

Крім того, якщо ви вирішите знову повернути додаток до списку запускаються автоматично, досить буде повернутися до цей же вікно Диспетчера завдань, натиснути правою кнопкою миші на додатку і вибрати «Включити»

Після відключення автозапуску система буде набагато менше зайнята непотрібними програмами

Багато з програм і послуг, які виконуються при запуску, можуть бути вам знайомі і корисні, наприклад, Dropbox або Google Chrome. Але можемо посперечатися, що багато хто з них ви просто не визнаєте. (Той, хто знає, що таке «Ikey_start», будь ласка, підніміть руку. Ні-ні, гуглити - це нечесно!)

Диспетчер завдань дозволяє також отримати інформацію про незнайомих програмах. Клацніть правою кнопкою миші на потрібній і виберіть «Властивості» для отримання додаткової інформації про програму, в тому числі його місці на жорсткому диску, наявність цифрового підпису, номер версії, розмір файлу, датою останнього зміни і інших важливих речах.

Ви також можете натиснути правою кнопкою миші по будь-якому додатку і вибрати «Відкрити розташування файлу». Ця команда відкриває папку, де знаходиться файл, що може дати вам ще одну підказку про те, навіщо, чорт візьми, ви завантажували цю програму.

І, нарешті - верх запопадливості - ви можете вибрати «Пошук в Інтернеті» після того, як ви клацніть правою кнопкою миші. Після цього пошуковик Bing знайде для вас посилання на сайти з інформацією про програму або сервісі.

Якщо ви дійсно боїтеся щодо якогось з перелічених у списку додатків, ви можете перейти на сайт під назвою ShouldIBlockIt ( «Чи повинен я блокувати це») і пошукати там по імені файлу. Там ви знайдете дуже надійну інформацію про програму або сервісі, які викликають у вас сумніви.

3. Очищайте реєстр

Під капотом Windows - добре знайомий нам реєстр, який відповідає і контролює все, що стосується того, як Windows працює і виглядає. Це включає в себе інформацію про те, де зберігаються ваші програми, які бібліотеки (DLL) вони використовують, які типи файлів повинні бути відкриті за допомогою кожної програми або просто про все інше.

Але реєстр дуже брудна річ. При видаленні програми, наприклад, сліди її не завжди очищаються в реєстрі. Таким чином, з плином часу, наш реєстр може захаращуватися незліченними застарілими установками всіх типів. І це може значно сповільнити роботу системи.

Навіть не думайте про спробу очистити все це самостійно. Це неможливо. Щоб зробити це, вам потрібна спеціальна утиліта для очищення реєстру. Їх безліч - частина безкоштовних (наприклад, Auslogics Registry Cleaner), а за інші доведеться заплатити.

Використовуйте спеціальні утиліти, щоб як слід очистити реєстр Windows 10

Перед використанням Auslogics або будь-який інший утиліти для очищення реєстру ми рекомендуємо створити резервну копію реєстру, щоб ви можете відновити його, якщо щось піде не так.

Для того, щоб зробити свою власну резервну копію реєстру, введіть regedit.ext в поле пошуку, а потім натисніть клавішу Enter. Це запустить редактор реєстру. У меню «Файл» виберіть команду «Експорт». На екрані, який з'являється, переконайтеся, що обрана опція «Все / All» в розділі «Експорт діапазону» (шукайте її в нижній частині екрана). Потім виберіть місце розташування і ім'я файлу і натисніть кнопку «Зберегти». Для відновлення реєстру, відкрийте редактор реєстру, виберіть «Імпорт» з меню «Файл», а потім відкрийте збережений файл.

Дуже добре, тепер можна завантажити, встановити і запустити Auslogics Registry Cleaner (або будь-яку іншу утиліту, яка вам подобається). На лівій стороні екрану ви можете вибрати те, що хочете очистити - наприклад, «Асоціації файлів», «Програми» або «Шрифти». (Я зазвичай вибираю їх все).

Потім запустіть сканування проблем. Щоб зробити це, натисніть кнопку «Сканувати зараз» і з меню, що випадає виберіть «Сканувати». Це дозволяє спочатку досліджувати проблеми реєстру. Якщо замість цього ви виберете «Сканувати і виправити," утиліта виправить всі без вашої участі в перевірці.

Якщо ви вибрали перший варіант, утиліта просканує реєстр на наявність помилок, а потім покаже вам знайдені. Помилки ранжуються в залежності від їх тяжкості, щоб допомогти вам вирішити, щоб потрібно виправити. Натисніть «Відновити», коли ви приймете рішення, і переконайтеся, що «Резервне копіювання змін» активовано, так що ви можете відновити реєстр легко, якщо щось піде не так.

4. Відключення тіней, анімації та візуальних ефектів

Windows 10 мають багато приємних оку фішок - тіні, анімацію та інші візуальні ефекти. На швидких, нових комп'ютерах це зазвичай не впливає на продуктивність системи. Але на більш повільних і старих ПК всі ці «рюшечки» можуть завдавати помітний удар по швидкості їх роботи.

На щастя, їх легко відключити. У пошуковому віконці Windows 10 наберіть sysdm.cpl і натисніть Enter. Це відкриває діалогове вікно «Властивості системи». Перейдіть на вкладку «Додатково» і натисніть кнопку «Параметри» в розділі «Швидкодія». Це призводить вас в діалоговому вікні «Параметри швидкодії». Ви побачите різноманітний список анімацій і спецефектів.

Ви побачите різноманітний список анімацій і спецефектів

У вікні «Параметри швидкодії» ви побачите, які спецефекти уповільнюють ваш комп'ютер

Якщо у вас є є вільний час, ви можете витратити його на те, щоб розібратися, що означає кожен з них, і вимкнути окремі. Але ось цю анімацію і спецефекти ви точно захочете вимкнути, тому що вони мають найбільший вплив на швидкодію системи:

 • Анімація елементів управління і елементів усередині вікна.
 • Анімація вікон при згортанні і розгортанні.
 • Анімація на панелі завдань.
 • Ефекти загасання або ковзання при зверненні до меню.
 • Ефекти загасання або ковзання при появі підказок.
 • Загасання меню після виклику команди.
 • Відображення тіней, що відкидаються вікнами.

Але набагато простіше просто вибрати «Забезпечити кращу швидкодію» у верхній частині екрану, а потім натиснути кнопку ОК. Після цього Windows 10 відключить всі ефекти, які уповільнюють вашу систему.

5. Запустіть засіб усунення неполадок Windows,

Windows 10 має дуже корисний, але маловідомий інструмент, який може виявляти проблеми з продуктивністю і вирішувати їх.

Щоб запустити його, зайдіть в панель управління, потім виберіть «Всі елементи панелі управління», потім «Усунення неполадок». Слідом тиснемо «Запуск завдань обслуговування», після чого з'явиться екран під назвою «Діагностика та запобігання неполадок на комп'ютері». Саме час натиснути «Далі».

Інструмент для усунення несправностей буде шукати і знаходити файли і ярлики, які не використовуються, виявляти проблеми, пов'язані з продуктивністю, і інші неполадки на вашому комп'ютері, повідомити про них вам, а потім виправляти. Зверніть увагу, що ви можете отримати повідомлення: «Спробуйте усунути несправності в якості адміністратора». Якщо у вас є права адміністратора на комп'ютері, натисніть на нього, щоб запустити процес усунення неполадок.

Інструмент «Усунення неполадок» допоможе знайти проблеми у вашій машині

6. Отримайте допомогу від «Монітор ресурсів і продуктивності»

Ще один відмінний інструмент в Windows 10 називається «Монітор ресурсів і продуктивності». Він може, серед іншого, створити докладний звіт про продуктивність ПК, знайти проблеми в системі і запропонувати виправлення.

Щоб отримати звіт, наберіть perfmon / report у вікні пошуку і натисніть Enter. (Переконайтеся, що ви не забули поставити пробіл між «perfmon» і знаком косої риски.) Монітор ресурсів і продуктивності збирає інформацію про вашу систему. Вас попередять, що це займе 60 секунд, але насправді мова йде, скоріше, про кілька хвилин. Після завершення сканування, буде запущений інтерактивний звіт.

Після завершення сканування, буде запущений інтерактивний звіт

«Монітор ресурсів і продуктивності» розповість все про стан вашого ПК

У звіті ви знайдете багато надзвичайно докладної інформації, вивчення якої може зайняти досить багато часу. Тому краще спочатку подивитися на розділ попереджень, в якому детально описуються найбільші проблеми (якщо такі є), наприклад, проблеми з ОС Windows, з драйверами і так далі. Вам також порадять, як виправити кожну проблему - наприклад, як включити пристрій, який було відключено.

Варто прокрутити вниз до розділу «Огляд ресурсів», де ви знайдете аналіз того, наскільки добре працюють ваш процесор, мережа, диск і пам'ять. Кожен результат відзначається кольором: зеленим - немає ніяких проблем, жовтий є потенційні проблеми, і червоний - проблема безумовно є.

Крім цього, «Монітор ресурсів і продуктивності» розкриває показники і дає пояснення до них. Наприклад, для процесора, він показує «зелене світло» і використання 2%, а в подробицях вказує деталі: «Низьке завантаження процесора.» А в разі пам'яті, він може показати, наприклад, жовте світло, уточнити, що використовується 62% і в подробицях, що є, наприклад, 1520 Мбайт. Виходячи з того, що ви бачите, ви можете захотіти зробити щось з вашим обладнанням - наприклад, додати більше «оперативки».

7. Вбити віруси і прибрати сміття

Іноді найбільший фактор уповільнення вашого ПК НЕ Windows 10 сам по собі, але підступні віруси або рекламне сміття (adware), який займає процесор і системні ресурси. Ви будете вражені тим, наскільки швидше ваш ПК на Windows 10 може працювати, якщо ви позбудетеся від них.

Що для цього слід зробити? По-перше, запустити сканування системи, щоб знайти рекламні і шкідливі програми. Якщо ви вже встановили пакет рішень з безпеки, наприклад, Norton Security або McAfee LiveSafe, ви можете використовувати їх. Ви можете також спробувати вбудований в Windows 10 антивірус - просто введіть «Захисник Windows» у вікні пошуку, натисніть Enter, а потім запустіть сканування. «Захисник Windows» буде шукати шкідливі програми і видалить все, що знайде.

Якщо ви хочете отримати другу думку, розгляньте безкоштовний інструмент, наприклад, Malwarebytes Anti-Malware. Безкоштовна версія продукту сканує комп'ютер на наявність шкідливих програм і видаляє те, що знаходить; платна версія пропонує постійний захист, щоб зупинити зараження відразу ж.

Malwarebytes - корисний додаток, яке просканує ПК на Windows 10 і виправить виявлені проблеми

Позбутися від сміття і небажаних програм вам допоможуть також кілька безкоштовних утиліт. Краще запустити не одну, а кілька з них, тому що жодна з них не знайде все непотрібне на вашому комп'ютері. Хорошим вибором є PC Decrapifier , Should I remove it? і SlimComputer .

Спробуйте всі або деякі з цих трюків, і ви виявите, що у тепер у вашому розпорядженні більш швидкий Windows 10 PC - і до того ж той, який має набагато менше проблем з надійністю.

Що для цього слід зробити?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача