Статьи

6 причин, чому комп'ютер не запускається

  1. Поломка блоку живлення
  2. Оперативна пам'ять
  3. відеокарта
  4. Материнська плата
  5. процесор
  6. Жорсткий диск

Що робити якщо комп'ютер не включається або включається, але не завантажується Що робити якщо комп'ютер не включається або включається, але не завантажується.

Досить часто ці проблеми пов'язані з апаратною частиною комп'ютера, тобто з його пристроями або, як кажуть на комп'ютерному сленгу - з «залізом».

У цій замітці розповім про найбільш частих причини, що викликають подібні проблеми.

Поломка блоку живлення

Досить поширена проблема - вихід з ладу блоку живлення.

Проявляється це зазвичай в тому, що при включенні комп'ютера не запускаються вентилятори і не спалахують індикаторні світлодіоди на корпусі. Хоча бувають ситуації, коли при виході з ладу блоку живлення комп'ютер запускається, але інформація на монітор не виводиться. Це може означати, що частково пристрої комп'ютера харчуються (наприклад, на материнську плату подається напруга), але або якість харчування не відповідає вимогам, або виникли проблеми з харчуванням інших пристроїв, тобто всі системи комп'ютера не забезпечуються харчуванням на належному рівні.

У стаціонарних комп'ютерах блок живлення встановлений в корпусі і тут дуже важливо розуміти, що якість харчування безпосередньо впливає на стабільність роботи комп'ютера і його ресурс.

У стаціонарних комп'ютерах блок живлення встановлений в корпусі і тут дуже важливо розуміти, що якість харчування безпосередньо впливає на стабільність роботи комп'ютера і його ресурс

З цієї причини не варто економити на блоці живлення. Неякісний блок живлення не тільки може досить швидко вийти з ладу, але також може спалити інші пристрої комп'ютера, наприклад, материнську плату.

І не варто забувати, що на роботу блоку живлення впливає корпус комп'ютера і розташування системного блоку. Дешевий корпус з поганою вентиляцією цілком може стати причиною виходу блоку живлення з ладу.

Ну і розташування системного блоку комп'ютера дуже важливо, адже якщо поставити системний блок під стіл впритул до стіни, то ймовірність перегріву різко збільшується і біда загрожує не тільки блоку живлення. Перегрів призведе до того, що всі системи охолодження комп'ютера будуть працювати на знос і дуже скоро ви почуєте незвичайний гул вентиляторів, що свідчить про те, що їх скоро потрібно буде замінювати.

Якщо підозра падає на блок живлення, то в домашніх умовах перевірити його можна тільки одним способом - підключити інший блок живлення, тимчасово знятий з іншого комп'ютера.

Якщо підозра падає на блок живлення, то в домашніх умовах перевірити його можна тільки одним способом - підключити інший блок живлення, тимчасово знятий з іншого комп'ютера

В цьому немає нічого складного і потрібні мінімальні знання пристрою комп'ютера, щоб провернути цю операцію. Знадобиться хрестова викрутка і керівництво від материнської плати, щоб правильно підключити до неї відповідні роз'єми від блоку живлення. Можна обійтися і без керівництва, просто попередньо сфотографувавши все штепсель перед зняттям блоку живлення, а після перевірки підключити блок живлення по фотографіях.

Ну і варто сказати, що в домашніх умовах тимчасова заміна підозрілої комплектуючої на аналогічну - це єдиний надійний спосіб швидко визначити причину апаратної проблеми.

Оперативна пам'ять

Як правило, проблеми з оперативною пам'яттю призводять до зависання комп'ютера або до його раптової перезавантаження. Досить часто подібні проблеми супроводжуються появою так званого синього екрану смерті (BSoD)

Також комп'ютер може запускатися, але інформація на моніторі буде відсутній. Причиною може бути бракований модуль пам'яті або вихід його з ладу, в тому числі і з вини неякісного блоку живлення.

Цілком реально самостійно провести діагностику оперативної пам'яті і зробити це можна навіть засобами Windows .

Також можна тимчасово замінити планку пам'яті для того щоб переконатися, що справа саме в ній.

Зараз практично у всіх комп'ютерах встановлена ​​двоканальна пам'ять, тобто зазвичай це дві планки пам'яті. В цьому випадку можна по черзі попрацювати спочатку тільки з однією планкою, а потім тільки з другої. Таким досвідченим шляхом можна встановити, яка з планок вийшла з ладу.

Ну і якщо проблема виникла саме після маніпуляцій з оперативною пам'яттю, то перевірте надійність її установки. Можливо, ви не повністю встановили планку пам'яті в слот. Само собою, всі маніпуляції всередині корпусу комп'ютера здійснюються ТІЛЬКИ при вимкненому живленні.

Само собою, всі маніпуляції всередині корпусу комп'ютера здійснюються ТІЛЬКИ при вимкненому живленні

відеокарта

Якщо комп'ютер включається, але зображення на моніторі відсутня або воно має дефекти, наприклад, смуги, то причина, швидше за все криється в відеокарті.

Спочатку перевіряються такі банальні речі, як кабель підключення монітора до відеокарти (системного блоку).

Спочатку перевіряються такі банальні речі, як кабель підключення монітора до відеокарти (системного блоку)

Потім вже заглядаємо всередину корпусу і переконуємося, що відеокарта надійно встановлена ​​в слот на материнській платі. Якщо є можливість, то тимчасово замінюємо відеокарту на іншу.

Якщо є можливість, то тимчасово замінюємо відеокарту на іншу

Також не можна виключати поломку монітора або вихід з ладу кабелю, але це зустрічається рідше.

Материнська плата

Материнська плата також може призводити до того, що комп'ютер перестане завантажуватися або при включенні комп'ютера інформація на екран виводитися не буде. Раптова перезавантаження або зависання комп'ютера також можуть вказувати на проблеми з материнською платою.

Так як материнська плата є основою, то перед тим, як підозрювати її, варто спочатку перевірити інші пристрої - блок живлення, оперативку і відеокарту.

Так як материнська плата є основою, то перед тим, як підозрювати її, варто спочатку перевірити інші пристрої - блок живлення, оперативку і відеокарту

Ну і тут потрібна буде більш серйозна діагностика і доведеться звертатися в спеціалізований сервіс, де після перевірки вам скажуть чи варто проводити ремонт материнської плати або простіше придбати нову.

Ну і тут потрібна буде більш серйозна діагностика і доведеться звертатися в спеціалізований сервіс, де після перевірки вам скажуть чи варто проводити ремонт материнської плати або простіше придбати нову

процесор

Не можна виключати і процесор, хоча це досить рідкісний випадок. У своїй практиці я стикався з тим, що комп'ютер працював нестабільно з вини процесора, тільки один раз. Було це давно і йшлося про досить продуктивному на той момент двопроцесорним комп'ютері, побудованому на процесорах AMD. Через погану вентиляцію один з процесорів вийшов з ладу, що призводило до раптових зависань, перезавантаженням і відмови включатися.

Зараз це вже малоймовірно і до подібних проблем може приводити, мабуть, тільки виробничий брак.

Безумовно, можна спробувати замінити процесор в домашніх умовах на аналогічний з іншого комп'ютера, але на відміну від блоку живлення, операція ця дещо складніше.

Безумовно, можна спробувати замінити процесор в домашніх умовах на аналогічний з іншого комп'ютера, але на відміну від блоку живлення, операція ця дещо складніше

По-перше, різні серії процесорів встановлюються в різні сокети (socket), тобто роз'єм. Це означає, що другий процесор повинен мати точно такий же сокет.

Це означає, що другий процесор повинен мати точно такий же сокет

По-друге, доведеться зіткнутися з системою охолодження процесора і не всі вони легко піддаються демонтажу.

По-друге, доведеться зіткнутися з системою охолодження процесора і не всі вони легко піддаються демонтажу

Початківцям користувачам я б не рекомендував виробляти подібні операції самостійно, так як досить просто можна повірити щось на материнській платі, не розрахувавши зусилля при знятті або монтажі системи охолодження.

Крім цього, при повторній установці системи охолодження на процесор, необхідно застосовувати термопасту для кращого відведення тепла від процесора. Далеко не у всіх знайдеться тюбик з термопастою під рукою, тому тут, як і в випадку з материнською платою, краще звернутися в сервіс.

Жорсткий диск

Ну і якщо комп'ютер не запускається, але ви чуєте незвичайний тріск, скрегіт або клацання жорсткого диска, то це явно вказує на проблеми з ним. Також можуть бути і інші проблеми, пов'язані з жорстким диском, наприклад, з'явиться повідомлення на зразок цього:

У повідомленні говориться, що завантаження з диска неможливо, потрібно вставити системний диск і натиснути клавішу Enter.

Якщо після включення комп'ютера з'являється такий напис, то в першу чергу варто перевірити коректність і надійність підключення жорсткого диска до материнської плати, а також упевнитися, що жорсткий диск видно в BIOS , Тобто що система діагностики материнської плати визначає наявність жорсткого диска.

Якщо після включення комп'ютера з'являється такий напис, то в першу чергу варто перевірити коректність і надійність підключення жорсткого диска до материнської плати, а також упевнитися, що жорсткий диск видно в   BIOS   , Тобто що система діагностики материнської плати визначає наявність жорсткого диска

Якщо в BIOS жорсткий диск відсутній, то доведеться нести його в сервіс. Можливо, проблема виникла з контролером, тобто з платою жорсткого диска. Але перед цим все-таки варто спробувати замінити кабель підключення жорсткого диска до материнської плати. Я зустрічався кілька разів з ситуацією, коли бракований кабель приводив до подібної проблеми.

Я зустрічався кілька разів з ситуацією, коли бракований кабель приводив до подібної проблеми

Якщо ж жорсткий диск визначається, але завантаження комп'ютера не відбувається, то приступаємо до тестування диска і тут є маса нюансів. Про багатьох з них я розповів в серії відео, яка була присвячена жорстких дисків.

Натисніть на це посилання, щоб подивитися відео з жорстких дисків >>

У цих відео я досить докладно розповів про можливі поломки жорсткого диска і про те, як можна провести його діагностику самостійно.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.