Статьи

27 помилок виступає і 8 порад, як їх виправити

 1. помилки виступає
 2. Підготовка та організація виступу
 3. Придбати цю книгу
 4. З культурної столиці
 5. Про помилки в мові і на письмі.
 6. Як виправити ситуацію?
 7. Де підкуватися по темі Як провести ювілей
 8. Виправляти чи чужі помилки (по слідах нижньої теми)
 9. Як залучити ЗМІ до проблеми?
 10. Запізненням на урок
 11. як я розговорила свого ауту-алаліков
 12. про риторику і публічні виступи у дітей
 13. Хлопчик 1 рік 6 місяців не реагує на ім'я
 14. ЯК зібратися перед виступом?
 15. Чоловік - мучителя.
 16. Незріла кора головного мозку.
 17. Зниження оцінок за виправлення
 18. Дуже непогана стаття про СДУГ / ММД, часті діагнози наших діток
 19. Про орфографічні помилки
 20. Мені дуже плохо.Мой дитина погано вчиться
 21. Не перестарайтеся! :-)))
 22. Свої і чужі помилки
 23. Як утримати чоловіка, якщо він далеко

зміст:

Увагою аудиторії легко опанувати, однак його важко утримати. Особливо ризикують люди, яким не вистачає впевненості в собі. Що робити і чого не робити під час публічного виступу? Чи можна підготуватися до мови, доповіді, звіту так, щоб він пройшов з мінімальними втратами і максимальною користю?

До змісту

помилки виступає

Один з кращих способів зміцнити впевненість у собі перед публічним виступом - розібратися зі своїми страхами з даного приводу. Отже, подумайте, що відрізняє поганого виступаючого.

Уявіть, що ви на нараді і уважно слухаєте доповідача. Що змушує вас відволікатися і викликає роздратування? Що справляє погане враження? Ось пара десятків відповідей на ці питання, які я зібрала, опитавши навколишніх. Зі скількома з них ви згодні?

Виступаючі часто вчиняють такі помилки:

 • спізнюються;
 • затримують початок заходу;
 • говорять дуже швидко;
 • не посміхаються і не представляються;
 • дають занадто багато інформації;
 • не роблять пауз, щоб дозволити осмислити почуте;
 • призводять непотрібні відомості;
 • починають діалог з кимось одним з присутніх;
 • не звертають уваги на реакцію аудиторії;
 • занадто довго відповідають на питання;
 • занадто активно жестикулюють;
 • розповідають несмішні жарти чи історії;
 • крутять в руках дрібні предмети або постійно поправляють волосся;
 • не дають потрібних пояснень;
 • кажуть занадто повільно;
 • кажуть невиразно;
 • кажуть монотонно;
 • відносяться до аудиторії зверхньо;
 • без необхідності критикують людей;
 • навівають своїми промовами нудьгу;
 • складно стежити за ходом їх думок;
 • не встановлюють візуального контакту з аудиторією;
 • кажуть в основному по слайдах;
 • використовують занадто багато слайдів, в тому числі текстових;
 • занадто швидко змінюють слайди;
 • використовують спецефекти, що відволікають увагу аудиторії;
 • не вкладаються у відведений час.

Можливо, ви не віддаєте собі звіту в тому, що увага аудиторії належить вам рівно до тих пір, поки ви його не втратите. У більшості випадків, коли хтось починає говорити, погляди присутніх звертаються до нього і встановлюється вичікувальна тиша. Тому вам залишається лише зберегти момент. Ви з'являєтеся на порозі, і все обертаються до вас в очікуванні ваших слів. Неважливо, запросили вас виступити на заході, попросили відзвітувати про проект або просто поставили запитання на нараді, - все будуть слухати. Втратити увагу аудиторії легко, якщо почати робити речі з наведеного вище списку «поганого виступає».

Отже, у вас з'явилася гарна відправна точка. Просто не робіть того, що перераховано в списку, і ви за замовчуванням станете хорошим спікером. А тепер ще кілька корисних навичок і характеристик, якими ви легко можете опанувати, щоб ще вдосконалюватися.

До змісту

Підготовка та організація виступу

Не нехтуйте «домашньою роботою». Підготуйтеся максимально ретельно, щоб зрозуміти, в якій ситуації вам доведеться опинитися і в чому полягає ваша роль. Чи буде це щоденна планерка, короткий усний звіт перед колегами або офіційне засідання ради директорів, ви повинні бути впевнені, що володієте всією необхідною інформацією. Не пошкодуйте часу на підготовку тез, якщо відчуваєте, що вони вам знадобляться.

Плануйте свої виступи. Не пишіть доповідь цілком і тим більше не читайте його з папірця. Краще спланувати, що ви скажете і в якій послідовності. Складіть для себе короткі тези і випишіть ключові рубрики, щоб користуватися ними як підказками. Переконайтеся, що всі необхідні матеріали у вас під рукою і в потрібному порядку. Якщо ви будете демонструвати ілюстрації, випробуйте апаратуру заздалегідь. Нехай у вас перед очима будуть основні статистичні дані, факти і цифри, а також імена, які ви можете забути. Прорепетируйте мова напередодні дня свого виступу.

Не перестарайтеся. Найпоширеніша помилка новачків в тому, що вони намагаються встигнути дуже багато за відведений час. Подумайте, який обсяг інформації ви самі змогли б засвоїти в подібних обставинах, - нехай це буде вашим критерієм.

Зробіть виступ цікавим. Воно повинно бути різноманітним: міняйте види діяльності, переходите від розповіді до візуальних посібників, пропонуйте виконати якісь завдання, проаналізувати щось, розкажіть забавну історію по темі і так далі. Це допоможе підтримати інтерес аудиторії і пожвавить сам процес виступу.

Ставтеся до слухачів як до рівних. Ваш виступ має бути корисним і значущим для аудиторії, а також відповідати її рівню. Не варто заглиблюватися в теорію або використовувати без необхідності професійний сленг, тим більше не пояснюючи його значення. Ваша мова повинна бути на рівні підготовки слухачів - його не варто перевищувати і не можна опускатися нижче.

Використовуйте «правило трьох». Ця техніка використовується в письмовій та усній мові вже не одне століття. Вона дуже ефективна, з її допомогою легко виділити основні думки, зробити їх більш запам'ятовуються і переконливими. Наприклад: «Ми можемо виконати цей проект швидше, дешевше і в строк». Цей прийом лежить в основі багатьох сучасних рекламних слоганів. Ось деякі приклади використання «правила трьох» - як історичні, так і сучасні:

 • Юлій Цезар: Veni, vidi, vici ( «Прийшов, побачив, переміг»).
 • Назва фільму: The Good, the Bad and the Ugly ( «Хороший, поганий, злий»).
 • Національний девіз Французької республіки: Liberte ', E'galite', Fraternite '( «Свобода, рівність, братерство»).
 • Найпростіша техніка протипожежної безпеки: Stop, Drop and Roll ( «Зупинився, впав, відкотився»).

Постарайтеся, щоб слухачі запам'ятали, про що ви говорили. Старе вислів про те, як виступати публічно, свідчить: «Будь ласка, повідомте, про що ви збираєтеся розповідати, розкажіть це, резюмуйте то, про що розповіли». Даний рада не втрачає своєї актуальності, так як аудиторія засвоює менше, ніж ви думаєте. Зауважте, навіть в цьому вислові використано «правило трьох»!

Підготуйте майданчик для виступу. Переконайтеся, що там буде все, що вам необхідно, будь то фліпчарт, ручки, проектор, DVD-програвач, комп'ютер або щось ще. Якщо ви плануєте використовувати технічне обладнання, подбайте про те, щоб прибути на місце заздалегідь, перевірити його стан і підготувати все до нача-лу роботи.

Про те, як вести себе під час виступу, ми розповімо наступного разу.

Автор

Еліс М'юїр

Авторська стаття

Придбати цю книгу

x

Вам сподобалася стаття?

Оцініть статтю

Коментувати можут "27 помилок виступає і 8 порад, як їх виправити"

З культурної столиці

27 помилок виступає і 8 порад, як їх виправити. Помилки виступаючого. Як підготуватися до публічного виступу і утримати увагу аудиторії.

Про помилки в мові і на письмі.

Якщо помилки виправляти, то вони, врешті-решт, виправляються. А якщо їх ігнорувати і відстоювати своє право на помилку, то нікуди вони Виправляти можна по різному. Я наприклад, якщо мені потрібно без помилок документ відправити в ворде його перевіряю чи подрузі дам читати ...

Як виправити ситуацію?

Як виправити ситуацію? Познайомилася з хлопцем в інеті, довго листувалися, на 2 побачення запросив в бар відпочити разом. Було весело, ми танцювали, а коли він ненадовго відлучився покурити, мене запросили на повільний танець. Він порахував це зрадою ...

Де підкуватися по темі Як провести ювілей

27 помилок виступає і 8 порад, як їх виправити. Ставтеся до слухачів як до рівних. Ваш виступ має бути корисним і значущим для аудиторії, а також відповідати її рівню. Тему закриваю. [Посилання -1]. Шановні пані та панове...

Виправляти чи чужі помилки (по слідах нижньої теми)

27 помилок виступає і 8 порад, як їх виправити. Знайдіть спосіб попередити про це. Виправлю чужі помилки лише в тому випадку, якщо мене про це просять. не кожне повідомлення варто правити хоча б з міркувань тактовності. якщо текст на справу особистих ...

Як залучити ЗМІ до проблеми?

Йдеться про ошуканих пайовиків, Підмосков'ї, ситуація важка, місцева влада людей ігнорують (. Це люди, які все життя орали і збирали на квартири, вклали гроші в що починається будівництво і повисли. 15 років тому таких було багато, але в Москві вони покричати і ...

Запізненням на урок

Поки дитині немає 18 років - за нього відповідаєте ви. Усі педагогічні експерименти проводите в канікули. Крім того, впізнання ЯК ПРАВИЛО носить хронічних характер. Тобто через аварію запізнитися пару раз на рік - це нормально, це все стерплять.

як я розговорила свого ауту-алаліков

В 4 роки мови від першої особи не було. На питання взагалі ні при яких обставинах не відповідав, не розумів їх. Привіт, Руфіна, натрапила на цей форум аж через 5 років, як ваш син зараз? Розмовляє? Мій теж аутист-алаліков і ускладнюється все тим, що він не ...

про риторику і публічні виступи у дітей

Розкажіть, будь ласка, як в початковій школі вчать дітей виступати публічно. На практиці, через виступи. Публічні презентації проектів - кожен учень повинен виступити, а йому з аудиторії питання будуть задавати, конкурси всякі - читців там, уроки ...

Хлопчик 1 рік 6 місяців не реагує на ім'я

Говорити став в 3 роки. Читати-писати в 5 років. Жуууутко допитлива дитина з широким Тоді бабуся стала її просто-таки тренувати на ім'я. Утримуючи її рукою і показуючи я чекала двох років, думала "саме розсмокчеться" і тепер бачу, що нерозуміння мови дає їй все ...

ЯК зібратися перед виступом?

ЯК зібратися перед виступом? сьогодні дочка вперше грала на концерті, на інструменті. Зіграла повільніше ніж треба, набагато гірше ніж удома і на уроці. Забула все про що говорив учитель ... Чесно, я засмутилася. Вобще дівчинка сцени не боїться ...

Чоловік - мучителя.

Вмивати руки не збираюся поки. Шукаю вихід виправити ситуацію в кращу сторону поки не пізно! Так вийшло, що йому з роботою не Це ваш вибір - народити дитину і робити для нього, для чоловіка, для будинку все те, що ви робите. 27 помилок виступає і 8 порад, як ...

Незріла кора головного мозку.

Збираємося ми зі старшим сином на майбутній рік в школу (йому буде 6,9), зараз ходить на підготовчі курси. Вчителька каже, та й я сама бачу, що прогрес є і великий. Але ось зводила я його до психолога на тестування і вона сказала що у нього незріла кора гм.

Зниження оцінок за виправлення

Я то завжди думала, щоб знайти і виправити помилки. І де хоч рядок про зниження оцінки за почерк (якщо всі букви читані)? І ще за виправлення, вчителька з математики заборонила дітям користуватися чернетками, щоб бачити як вони ведуть розрахунки, і знижує ...

Дуже непогана стаття про СДУГ / ММД, часті діагнози наших діток

Дефіцит активної уваги - нездатність утримувати увагу на чому-небудь протягом певного відрізку часу. СДУГ з гіперактивністю і дефіцитом уваги .Темповая затримка мовного розвитку. Розшифруйте діагноз.

Про орфографічні помилки

Про орфографічні помилки. - посиденьки. Дитина від 1 до 3. Виховання дитини від року до трьох років: загартовування і розвиток, харчування і Хочу попросити - не треба іноді так жорстко критикувати орфографічні помилки !! Невже ви вважаєте, чи що якщо людина робить ...

Мені дуже плохо.Мой дитина погано вчиться

Аналогічна ситуація-репетитори, заняття і все в порожню, ледве трійку ставлять що б на другий рік не залишати і прикро, що таких дітей в У його автобіографії "Таємниця на дні колодязя" він розповідає, як кілька років в гімназії клеїв дурня і ходив в двієчниках з математики.

Не перестарайтеся! :-)))

27 помилок виступає і 8 порад, як їх виправити. Прорепетируйте мова напередодні дня свого виступу. Не перестарайтеся. Найпоширеніша помилка новачків в тому ...

Свої і чужі помилки

27 помилок виступає і 8 порад, як їх виправити. Виправлю чужі помилки лише в тому випадку, якщо мене про це просять. не кожне повідомлення варто правити хоча б з міркувань тактовності. якщо текст на справу особистих установок і сприйнятливості, в кінці ...

Як утримати чоловіка, якщо він далеко

Восени минає шість років від дня нашого знайомства, ми все ще не одружені, і одружуватися не поспішаємо. Щасливі і шалено любимо нашого сина. Я ось задумалася, а хіба є речі, якими чоловіка можна утримати? Ідуть від дружин з в'язкою дітей. далеко не кожен день ...

Як виправити ситуацію?
Що робити і чого не робити під час публічного виступу?
Чи можна підготуватися до мови, доповіді, звіту так, щоб він пройшов з мінімальними втратами і максимальною користю?
Що змушує вас відволікатися і викликає роздратування?
Що справляє погане враження?
Зі скількома з них ви згодні?
Як виправити ситуацію?
Як виправити ситуацію?
Як залучити ЗМІ до проблеми?
Привіт, Руфіна, натрапила на цей форум аж через 5 років, як ваш син зараз?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача