Статьи

1С-Бітрікс - Продуктивність сайту, тестування навантаження сайту

 1. Тестування навантаження
 2. Результати тестування
 3. Умови та сценарії тестування
 4. Тестовий інтернет-магазин:
 5. Сценарії навантаження:
 6. Висновки за результатами
 7. Результати тестування продемонстрували, що:
 8. Думки партнерів і експертів
 9. Попередні навантажувальні тести
 10. Масштабування інтернет-проектів

Тестування навантаження

Тестування навантаження

Цілі тестування 2017


Для демонстрації можливості платформи 1С-Бітрікс працювати з великим числом відвідувачів і масштабироваться під зростаюче навантаження, ми проводили навантажувальні тести в 2007 , 2010 і 2015 роках, кожен раз використовуючи нові можливості платформи для продуктивності та відмовостійкості.
Ми прийняли рішення провести нове повномасштабне тестування навантаження ecommerce-рішення на базі «1С-Бітрікс: Enterprise» версії 17, в якому продемонструвати високі добові показники продуктивності, і малого часу відгуку, із застосуванням веб-кластера з 4х серверів і технології «Композитний сайт».
Головною умовою нового тестування було максимальну схожість тестового стенда і реального великого інтернет-магазину, а саме:

 • велика товарна номенклатура зі складним класифікатором і безліччю товарних атрибутів,
 • безліч регіонів присутності, в кожному з яких свої ціни / залишки, акції,
 • безперервне оновлення даних по каталогу з облікових систем,
 • складні сценарії дій покупців, що виконують не тільки перехід по сторінках магазину, а й пошук / фільтрацію товарів по атрибутам в різних категоріях, додавання в корзину і оформлення замовлень.

Результати тестування


Обробляючи навантаження в середньому 718 RPS (запитів в секунду), інтернет-магазин зберігав стабільну роботу, і продовжував забезпечувати швидкий час відгуку навіть на складних призначених для користувача сценаріях.

Тестування навантаження виконувалося спільно з нашими партнерами:
Тестування навантаження виконувалося спільно з нашими партнерами:  компанія  «Ленвендо» компанія «Ленвендо». Золотий сертифікований партнер 1С-Бітрікс з 2005 року до компетенції «Великі корпоративні впровадження». Основна спеціалізація Ленвендо розробка і підтримки 24/7 великих і високонавантажених проектів - лідерів російського ecommerce. За час роботи, фахівцями Ленвендо накопичений великий досвід проведення навантажувальних тестів для своїх клієнтів. Фахівці Ленвендо всебічно брали участь в підготовці методології тестування, а також в аналізі отриманих результатів.
компанія Selectel . Найбільший IaaS-провайдер в Росії, сертифікований хостинг-партнер 1С-Бітрікс. Люб'язно надали нам надійне і продуктивне обладнання для проведення тестування.

Умови та сценарії тестування

Серверна архітектура:

Як і в попередньому тестуванні, обладнання для проведення тестування, було надано нашим хостинг-партнером, компанією Selectel. з стандартного списку конфігурацій були обрані 2 типу серверів для обробки і генерації тестового навантаження:

В якості серверної операційної системи ми використовували ОС Linux CentOS 7.1 з пакетом 1С-Бітрікс: Віртуальна машина 7.1 . Це віртуальний сервер, повністю настроєний, протестований і адаптований для оптимальної роботи як з продуктами «1С-Бітрікс», так і з будь-якими PHP-додатками.

Версії серверного ПО: php 7.0.20, apache / 2.2.15, nginx 1.12.1, mysql 5.7.18-15-log, memcached 1.5.1, sphinx 2.1.3-1.


Розподіл навантаження на базу даних MySQL і сервера Memcached було виконано за допомогою стандартного модуля Веб-кластер , А для балансування навантаження між серверами використовували Nginx. Кожна нода веб-кластера працює зі своїм сервером Memcache через сокет, а модуль «Веб-кластер» забезпечує очистку ключів кеша при видаленні на всіх серверах. Така схема забезпечує максимальну продуктивність:

Також використовувалася запатентована технологія «1С-Бітрікс: Композитний сайт» , Що дозволяє істотно прискорити швидкість завантаження сторінок відвідувачем. Її ефективність була продемонстрована в ході попереднього тестування в 2015 році.

Тестовий інтернет-магазин:

В якості тестових даних ми використовували вільно розповсюджуваний каталог компанії Best Buy , Що включає близько 1,8 млн. Товарних позицій, понад 10 тисяч категорій. Крім того, в тестовому стенді ми емулюватися Мультирегіональні ecommerce-проект, додавши 100 віртуальних регіонів, в яких кожне торгове пропозицію в каталозі мало свою ціну і наявність. Сценарії навантаження обов'язково включали в себе вибір відвідувачем регіону.
Вихідні параметри тестового стенда:
Регіонів 100 (унікальні ціни і залишки товарів) Товарів і торгових пропозицій 3 429 102 Цен (b_catalog_product_price) 173 293 881 Число замовлень на момент запуску тесту 198 595 Розмір бази даних MySQL 35 GB Розмір папки upload 59 GB

Сценарії навантаження:

Фахівці «Ленвендо» проаналізували профілі навантаження деяких великих інтернет-магазинів з ТОП-20, і на підставі проведених аналітичних робіт був сформований сценарій навантажувального тестування, емулює роботу середньостатистичного покупця, що включає вибір регіону, навігацію по каталогу товарів, Фасетноє і повнотекстовий пошук, роботу з кошиком і оформлення замовлення.

 1. 100% - установка регіону (70% хітів Москва, 30% випадковий регіон)
 2. 37,8% - 2 випадкових детальних сторінки
 3. 22,6% - 4 випадкових детальних сторінки
 4. 18,5% - 4 випадкових сторінки розділу, включаючи посторінкову навігацію
 5. 10% - 2 випадкових розділу, детальна сторінка
 6. 5,6% - два хіта по головній сторінці
 7. 5% - ланцюжок розумного фільтра (перехід в випадковий розділ, установка довільного фільтра за кількома властивостями)
 8. 0,5% - покупка товару, оформлення замовлення

Крім того, для найбільшої реалістичності сценарію протягом доби оновлювалися ціни у приблизно 30% товарів каталогу і скидався кеш.
Тестування проводилося системою Yandex.Tank , Версії 1.8.x, як генератор навантаження використовувався JMeter 2.13.x

Висновки за результатами


Нове 24-годинне тестування навантаження було завершено успішно. На наш погляд, ми з партнерами реалізували тестовий стенд і налаштували сценарії навантаження, щоб максимально точно імітувати умови реального великого інтернет-магазину. І за цих умов отримати відмінні результати!
В ході тесту нами було отримано дуже високий показник кількості хітів в секунду - 718 RPS, а сумарна кількість оброблених за добу програмних хітів склало більше 61 млн. Не можна не відзначити відмінний показник часу генерації сторінок: менше 0,4 секунди (для 98% звернень) . Це дуже хороший результат, прийнятний для більшості сучасних ecommerce-проектів. Швидкість завантаження сайту безпосередньо впливає на конверсію і індексацію пошуковими роботами. На додаток до високої швидкості генерації сторінок, це забезпечувалося і технологією "Композитний сайт", що дозволяє миттєво довантажувати основу веб-сторінок і швидко оновлювати динамічні дані.
Інтерес для фахівців може мати поведінку тестового стенда в момент поновлення цін, так як в цей момент крім основного навантаження, створюється навантаження, створювана оновленням цін і залишків і перебудовою кеша. Це вкрай важливий момент для високонавантаженого проекту.
За графіками можна побачити, що веб-кластер, побудований на «1С-Бітрікс: Enterprise», відмінно відпрацьовував ці ситуації, лише на невеликий відрізок часу трохи збільшуючи час генерації сторінок і трохи знижуючи показник RPS. При цьому час генерації сторінки залишалося на прийнятному рівні і не перевищував 0,9 секунди.

Результати тестування продемонстрували, що:
 • Архітектура нової ecommerce-платформи «1С-Бітрікс: Enterprise» версії 17 дозволяє впевнено працювати з великими товарними каталогами, забезпечувати своєчасну актуалізацію даних з ERP систем і при цьому обробляти велику пікове навантаження, зберігаючи низький час генерації сторінок
 • Можливості масштабування «1С-Бітрікс: Enterprise» дозволяє досягти високої продуктивності, нарощувати серверні потужності для пікових періодів без модифікації коду проекту, забезпечувати високу надійність і відмовостійкість
 • Фасетний і повнотекстовий пошук реалізують швидкий пошук і фільтрацію за товарною номенклатурою
 • Оновлена ​​технологія «Автокомпозітний сайт» забезпечує миттєвий відгук системи для покупців, що дає відмінний користувальницький досвід, високу конверсію і швидкість індексації сайту пошуковими системами
Завантажити детальний звіт про виконання тестування і отриманих результатах

Думки партнерів і експертів


«Для нас цінне, що в черговий раз для проведення навантажувального тестування« 1С-Бітрікс »вибрав інфраструктуру Selectel. Це свідчить про високий рівень довіри до наших послуг з боку одного з найбільших російських розробників веб-систем. Наші компанії пов'язують давні партнерські відносини, ми сподіваємося на продовження співпраці в подальшому ».
Олександр Вечерський, директор зі зв'язків з громадськістю Selectel

«Lenvendo давно і успішно розробляє проекти для лідерів російського ecommerce на базі« 1С-Бітрікс ». Здатність сайту безперебійно витримувати пікові навантаження - не просто загальні слова, а реальна необхідність для наших клієнтів, адже хвилини простою вимірюються мільйонами рублів упущеної вигоди.
В ході проведеного тестування навантаження ми постаралися використовувати весь наш практичний досвід для того, щоб його результати були максимально наближені до реальності. Стенд, побудований і оптимізований фахівцями «1С-Бітрікс», відповідав архітектурі бойового проекту, профілі навантаження були взяті з реальних інтернет-магазинів. У кожному компоненті ми спільно докладали максимум зусиль, щоб результати тестування носили не синтетичний, а цілком реальний характер.
Проведене тестування переконливо довело теоретично те, що неодноразово демонструвалося на практиці: при наявності досвіду, компетенцій і ресурсів, на «1С-Бітрікс: Enterprise» можна будувати серйозні проекти, без обмежень по навантаженню ».
Віталій Гаврилов, технічний директор Lenvendo

«В ході тестування навантаження ми навмисно моделювали найбільш складні і ресурсомісткі сценарії, щоб дати нашим потенційним клієнтам об'єктивні показники для оцінки реалізації проекту на ecommerce-платформі« 1С-Бітрікс: Enterprise ».
Тестування показало відмінні результати по швидкості роботи платформи при навантаженнях, характерних для великих і складних проектів, з величезним товарним асортиментом і навантажувальними профілями, що включають як велика кількість клієнтських дій, так і інтеграційних процесів з внутрішніми системами компанії.
Крім підтвердження готовності рішення «1С-Бітрікс: Enterprise» до роботи в самих амбітних проектах сучасної електронної комерції, ми надаємо нашим клієнтам і партнерам готову архітектуру проекту і налаштувань платформи, яку можна брати за основу і застосовувати в реальних проектах ».
Артем Горобинка, директор по роботі з ключовими клієнтами «1C-Бітрікс»

Попередні навантажувальні тести


2015 рік: Навантажувальне тестування платформи «1С-Бітрікс» спільно з компаніями Selectel і ITSumma
2010 рік: Навантажувальне тестування MySQL-версії продукту «1С-Бітрікс: Управління сайтом» 9.5, спільно проведеного компаніями «1С-Бітрікс», «Онтіка» і .masterhost
2007 рік: Навантажувальне тестування MySQL-версії продукту, спільно проведене компаніями «1С-Бітрікс», QSOFT і .masterhost

масштабування

Масштабування інтернет-проектів

Будь-який новий або працює проект на «1С-Бітрікс: Управління сайтом» може бути представлений як веб-кластер взаємозамінних серверів.

Модуль Веб-кластер - це комбінація технологічних рішень, які дозволяють розподілити один сайт на кілька серверів, вирішуючи тим самим кілька завдань: забезпечення високої доступності сайту; його масштабування в умовах зростаючого навантаження; балансування навантаження, трафіку, даних між декількома серверами.

Опис модуля Веб-кластер

Новости

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то