Статьи

10 швидких способів поліпшення швидкодії комп'ютера

  1. Знайдіть ресурсомісткі програми
  2. Закрийте програми в системному треї
  3. Вимкніть програми в автозавантаження
  4. Вимкніть візуальні ефекти
  5. Вимкніть зайві розширення браузера
  6. Перевірте систему на предмет шкідливих програм і рекламного ПО
  7. Звільніть дисковий простір
  8. Виконайте дефрагментацію жорсткого диска
  9. Видаліть невикористовувані програми
  10. Відновіть початковий стан комп'ютера або встановлювати Windows

Комп'ютери Windows не повинні знижувати продуктивність з плином часу. Якщо ваш комп'ютер став значно повільність або почав зависати на якийсь час, то у даних симптомів існують свої причини

Якщо ваш комп'ютер став значно повільність або почав зависати на якийсь час, то у даних симптомів існують свої причини

Як і зі звичайними проблемами з ПК, не бійтеся перезавантажити систему, якщо щось працює не належним чином. Дана проста міра дозволить вирішити цілий ряд проблем набагато швидше, ніж при самостійному дослідженні і спробах усунути проблему.

Знайдіть ресурсомісткі програми

Ваш ПК працює повільно, якщо щось інтенсивно використовує його ресурси. Якщо уповільнення відбулося дуже різко, якийсь побіжний процес може використовувати 99 відсотків ресурсів процесора, наприклад. Можливий варіант, коли додаток відчуває витік пам'яті і використовує велику кількість пам'яті, змушуючи систему перейти на дисковий файл підкачки. З іншого боку, додаток може активно використовувати диск, викликаючи уповільнення роботи інших програм, які також виконують файлові операції з диском.

Щоб виявити ресурсомісткі програми, відкрийте Диспетчер завдань. Ви можете натиснути правою кнопкою миші по панелі задач і вибрати пункт "Диспетчер завдань" або натиснути клавіатурне поєднання Ctrl + Shift + Escape. В ОС Windows 8, 8.1 і 10, новий Диспетчер завдань має оновлений графічний інтерфейс, в якому додатки, які споживають велику кількість ресурсів, виділяються кольором. Клацніть по заголовкам "ЦП", "Пам'ять", "Диск" для сортування списку додатків за критеріями споживання відповідних ресурсів. Якщо який-небудь додаток використовує занадто велика кількість ресурсів, Ви можете спробувати закрити їх звичайним способом, але, якщо дані спроби безуспішні, виберіть потрібну програму та натисніть "Зняти завдання" в його контекстному меню.

Закрийте програми в системному треї

Закрийте програми в системному треї

Багато додатків працюють у фоновому режимі, а їх іконки відображаються при цьому в системному треї або, що те ж саме, в області повідомлення панелі завдань. Ці програми як правило запускаються при старті системи і продовжують працювати у фоновому режимі, а їх значки можуть бути приховані в додатковому віконці, що викликається при натисканні на стрілку в нижньому правому куті екрану. Натисніть на стрілку поруч з системним треєм, натисніть правою кнопкою миші по невживаних в даний момент додатків і виберіть пункт "Закрити" для звільнення ресурсів.

Вимкніть програми в автозавантаження

Ще ефективніше запобігти автозапуск додатків при завантаженні системи для збереження пам'яті і ресурсів процесора, прискорюючи при цьому процес авторизації в системі.

У Windows 8, 8.1 і 10 з'явився власний Менеджер автозавантаження, вбудований в Диспетчер завдань. Натисніть правою кнопкою миші по панелі задач і виберіть пункт "Диспетчер завдань" або натисніть клавіатурне поєднання Ctrl + Shift + Escape. Перейдіть на вкладку "Автозавантаження" і відключіть додатки, якими не користуєтесь. Windows люб'язно підкаже, які програми найбільше уповільнюють процес завантаження комп'ютера.

Вимкніть візуальні ефекти

Користувачі Windows використовують велику кількість анімацій, які роблять комп'ютер повільніше. Наприклад, Windows може миттєво приховувати і відкривати вікна при відключенні анімаційних ефектів.

Для відключення анімацій, натисніть клавішу Windows + X або клікніть правою кнопкою миші по кнопки меню Пуск і виберіть пункт "Система". Потім натисніть посилання "Додаткові параметри системи" і клацніть на кнопці "Параметри" в секції "Швидкодія". Потім виберіть опцію "Забезпечити найкращу швидкодію" для відключення анімацій або опцію "Особливі ефекти" для ручного налаштування потрібних ефектів. Наприклад, вимкніть "Анімація вікон при згортанні і розгортанні" для миттєвого приховування і відкриття вікон.

Вимкніть зайві розширення браузера

Якщо Ви часто використовуєте браузер, він може серйозно впливати на систему. Використовуйте якомога менше розширень і плагінів - вони можуть уповільнювати швидкодію системи і споживати велику кількість пам'яті.

Перейдіть на сторінку зі списком встановлених розширень браузера і видаліть плагіни, якими не користуєтесь. Також розгляньте необхідність запуску розширень для відтворення необов'язкового контенту. Так, наприклад, запобігши відображення Flash-вмісту, Ви можете серйозно заощадити ресурси ЦП.

Перевірте систему на предмет шкідливих програм і рекламного ПО

Завжди є ймовірність, що комп'ютер повільно працює через активну шкідливої ​​програми, яка працює у фоновому режимі. Причиною зниження продуктивності може стати не класична шкідлива програма, а рекламне ПО, яке взаємодіє з браузером і відстежує для користувача активність, додаючи наприклад рекламні оголошення.

Для максимальної безпеки проскануйте комп'ютер антивірусною програмою. Для цих цілей можна використовувати безкоштовний сканер Malwarebytes Anti-Malware , Які виявляє більшість потенційно небажаних програм, ігнорованих іншими антивірусними рішеннями. Дані види загроз зазвичай проникають на комп'ютер при установці іншого ПО, щоб попередити їх установку можна скористатися утилітою Unchecky .

Звільніть дисковий простір

Звільніть дисковий простір

Якщо жорсткий диск практично повністю забитий файлами, комп'ютер може працювати помітно повільніше. На диску завжди повинен залишатися вільний простір, необхідне для нормальної роботи системних служб. Для видалення сміттєвих файлів можна не встановлювати сторонні рішення - вбудована системна утиліта "Очищення диска" прекрасно справляється з цим завданням.

Виконайте дефрагментацію жорсткого диска

Дефрагментація жорсткого диска не має особливого сенсу на сучасних системах Windows. Нові ОС автоматично дефрагментує механічні жорсткі диски в фоновому режимі. Твердотільні накопичувачі або SSD-диски взагалі не потребують дефрагментації, хоча сучасні Windows вміють оптимізувати і їх.

У більшості випадків вам не варто турбуватися про дефрагментації сховищ. Як би там не було, якщо Ви інтенсивно використовуєте традиційні жорсткі диски, наприклад, копіюючи велику базу даних або гігабайти файлів комп'ютерних ігор - вони можуть бути фрагментовані через те, що Windows не встигла провести оптимізацію. В даному випадку користувач може самостійно відкрити інструмент для дефрагменатціі і виконати перевірку, чи необхідна дефрагментація файлів. Якщо така необхідність існує, можна запустити виконання операції примусово.

Видаліть невикористовувані програми

Видаліть невикористовувані програми

Відкрийте панель управління, перейдіть в розділ "Програми та засоби" і перевірте список всіх встановлених програм. Якщо будь-які програми Ви не використовуєте, їх видалення можна привести до поліпшення продуктивності. Це відбувається у випадках, коли небажана програма запускає фонові процеси, прописується в системній автозавантаженні, інтегрує свої команди в контекстне меню Провідника і виконує деякі інші дії. Дана міра також допоможе вивільнити вільний простір на жорсткому диску поліпшити безпеку системи - наприклад якщо Ви не використовуєте Java, можна неодмінно видалити компонент, тому що при несвоєчасному оновленні він може містять уразливості.

Відновіть початковий стан комп'ютера або встановлювати Windows

Якщо всі ці рекомендації не допомогли усунути проблему, залишається одне дуже дієве рішення - розгортання нової установки Windows.

На сучасних системах Windows 8, 8.1 і 10 отримати початковий стан системи дуже просто. Вам не потрібно використовувати інсталяційний носій системи і встановлювати заново Windows. Замість цього Ви можете використовувати опцію відновлення системи в початковий стан, вбудовану в систему. Ця операція схожа з перевстановлення Windows і під час її проведення будуть видалені всі встановлені програми і системні настройки, хоча персональні файли можуть бути збережені.

Якщо на вашому комп'ютері до сих пір використовується класичний жорсткий диск з механічними частинами - спробуйте перейти на твердотільні накопичувачі або хоча б переконайтеся, що наступний ваш комп'ютер має SSD-диск. Даний апгрейд призводить до істотного приросту продуктивності системи. За часів, коли більшість користувачів при виконанні базових завдань не помічають відмінності між процесорами і відеокартами, твердотільний накопичувач пропонує серйозне підвищення швидкодії системи.

Переклад Comss.ru . за матеріалами How-To Geek .

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача