Статьи

10 кроків по оптимізації блога WordPress для пошукових систем

Блоги на основі движка   WordPress   , Безумовно, є найпопулярнішими в світі, та й в Росії теж Блоги на основі движка WordPress , Безумовно, є найпопулярнішими в світі, та й в Росії теж. Одне з головних переваг WordPress - це величезна кількість плагінів, що значно розширює його можливості. Ось нова для WordPress (понад 300!) З описами, хорошою рубрикацією і навіть скриншотами. У даній статті я хотів би описати основні кроки по "технічної" оптимізації блогу WordPress для пошукових систем. Під пошуковими системами я маю на увазі перш за все Google, а також близькі до нього за своїми вимогам до блогів MSN і Yahoo !. Певну увагу приділено і пошуковим системам нового покоління, практикуючим пошук за тегами. Я буду вдячний читачам за доповнення, що стосуються вітчизняних пошукових систем, що мають, безумовно, істотні відмінності від західних. Буду вдячний за будь-які зауваження і критику.
Отже, для оптимізації блогу необхідно зробити наступні кроки:

1.Оптімізіруйте структуру URL

За замовчуванням URL записи в WordPress має наступний вигляд:
http://myblog.com/?p=101.
Більшість пошукових систем, наприклад, Google, Yahoo, MSN, Yandex, легко індексують такі сторінки. Однак дл я вебмастера важливо включити в URL ключові слова, так як це робить істотний вплив на ранжирування сторінки пошуковою системою. Щоб отримати URL, що включає заголовок запису, а також дату її створення, потрібно зайти в розділ «Налаштування» панелі адміністратора, клікнути в меню на «Постійні посилання» і потім з декількох опцій вибрати ту, яка йде після опції «За замовчуванням». Постійне посилання буде мати такий вигляд:
http://myblog.com/2007/08/20/sample-post
Але чи варто включати дату в постійне посилання? Тоді в разі поновлення запису її URL зміниться. Крім того, записи з певною датою нескладно знайти в архіві. Тому найкраще, на наш погляд, включати в постійне посилання тільки заголовок запису. Для цього напишемо в поле:% postname%
Тепер URL буде виглядати так:
http://myblog.com/sample-post
Зверніть увагу, що на одну і ту ж запис можуть вести різні посилання:
http://www.myblog.com/sample-post/
http://www.myblog.com/sample-post
http://my-blog.com/sample-post/
http://my-blog.com/sample-post
У «розумінні» пошукових систем це різні сторінки, тому вони можуть по-різному ранжуватися в пошукових системах. Для того, щоб встановити єдиний вид посилань, можна використовувати спеціальниe плагіни, наприклад,.

2. Оптимізувати тег TITLE

У тезі спочатку вказується назва блогу, а потім назву сторінки. По-перше, це незручно користувачам, наприклад, якщо вони додали кілька ваших сторінок в закладки. По-друге, пошуковим системам складно оцінити релевантність сторінки. По-третє, через повторюваного назви блогу в заголовках сторінок, пошукова система може покарати за дублювання контенту. Тому краще включати в тег тільки назва сторінки (записи). Домогтися цього можна двома способами:
1) замінити в файлі header.php рядок
На таку, наприклад:
2) кращий варіант - використовувати русифікована версія плагіна SEO Title Tag, який дає дуже широкі можливості для редагування заголовків записів, сторінок, категорій, архівів і будь-якого URL у вашому блозі. Справа в тому, що надмірна кількість встановлених плагінів може привести до збою в роботі WordPress, так як іноді плагіни «конфліктують» один з одним. Тому в ряді випадків практичніше внести правку в код шаблону, ніж підключати плагін. Багато чудових прикладів такого підходу можна знайти на. Однак в даному випадку, коли є плагін з великими функціональними можливостями, які складно отримати однієї правкою коду, на мій погляд, доцільно використовувати плагін.

3. Оптимізуйте мета-тег description

Взагалі мета-теги не впливають на позиції сторінки у видачі. Однак варто, на мій погляд, оптимізувати мета-тег description. Пошукова система не враховує його, але рядок, коротко описує зміст сторінки, з'являється в результатах пошуку у вигляді сниппета, тобто відразу після заголовка сторінки і може вплинути на рішення користувача клікнути по цьому посиланню.
Я в своєму блозі застосував і створив довільне поле description шляхом внесення в файл header.php наступного коду:
if (is_single () is_page ())
{
$ Text_desc = trim ($ post_meta_cache [$ post-> ID] [ 'description'] [0]);
if (strlen ($ text_desc)> 0) echo $ text_desc;
else echo 'опис за замовчуванням';
}
else echo 'опис за замовчуванням';
?> ">
Також необхідно зробити наступні правки коду
У файлі index.php знаходимо рядок
get_header ();
?>
І замінюємо на:
require ( './ wp-blog-header.php');
require_once ( 'header.php');
// get_header ();
?>
Якщо Ви використовуєте файли single.php і page.php, то необхідно внести зміни і в них. Після внесення зазначених поправок в код у мене з'явилася можливість в адміністративній панелі, на сторінці редагування записи, клікнути по плашки «Довільні поля», вибрати ключ "description" і в полі «опис» зробити короткий опис записи.

4. Оптимізувати структуру заголовків

Чітка структура заголовків зручна і для користувачів, і для пошукових систем. Зазвичай в темах для WordPress основний заголовок статті вже виділено тегом h1: У самій статті кілька тегів h2 можна використовувати для підзаголовків, а тег h3 - щоб озаглавити параграф в будь-якому підзаголовку. Якщо, наприклад, стаття ділиться, тільки на дві частини, то використання тегів h2 і h3 не обов'язково.

5. Використовуйте тегування

Тегування - це внесення в дані (в текст, зображення або відео) особливих міток (тегів). Ці мітки являють собою ключові слова, які дозволяють віднести даний документ до певної тематики. Пошукові системи нового покоління здійснюють пошук в блогах за допомогою цих тегів практично в режимі реального часу. Чудовий приклад такої пошукової системи - Technorati. Традиційно популярними плагінами для роботи з тегами є:
Ще один плагін Simple Tagging, зручний у використанні завдяки тому, що багато його параметри винесені в панель адміністратора.

6. Налаштуйте пінгування пінгсерверов

Пінгсервери - це служби спостереження за оновленнями на блогах. За замовчуванням в WordPress підключений пінг сервер Ping-o-Matic, в поле "Сервіси поновлення» зазначено його адресу:. Якщо пінгсервер підключений, то, як тільки відбувається оновлення в блозі, сервер відразу отримує повідомлення про це, і передає цю інформацію основним пошуковим системам по блогам. Ви можете вказати і інші пінгсервери в зазначеному полі, наприклад:
http://ping.blogs.yandex.ru/RPC2
Чим більше пінгсерверов Ви підключите, тим краще, так як більша кількість пошукових систем миттєво отримає інформацію про оновлення в блозі. Відповідно, покращиться індексація сторінок блогу, істотно зросте кількість посилань на блог, а також відвідувачів блогу. Правда, слід знати міру, тому що пінгування серверів уповільнює процес завантаження поста в блог.
На сторінці Вікіпедії Ви знайдете перелік, що включає майже сотню. Список регулярно оновлюється. Також список пінгсерверов і інша інформація про них є в WordPress.

7. перелінковивают схожі записи

Для цього можна використовувати плагін. Результат роботи цього плагіна можна побачити (наприклад, в моєму) під кожним записом блогу: «Інші статті на цю тему». Таким чином, з'являються посилання навіть на старі записи, до яких і людині, і роботу пошукової системи дістатися непросто. Практично всі новинні сайти використовують цей та подібні плагіни, і в цьому полягає один із секретів їх успішного просування в пошукових системах.
Плагін Similar Posts витягує найбільш часто зустрічаються слова зі змісту запису і її заголовка (ігноруючи ряд загальних «фонових» слів) і використовує повнотекстовий індекс, щоб знайти найкращі відповідності між словами. Цей простий алгоритм дає дуже хороші результати. Цілий ряд індивідуальних налаштувань дозволяє адаптувати плагін до блогу.

8. Підключіть Google Sitemaps

Карта сайту являє собою файл XML, який містить перелік URL веб з додаванням деяких мета-даних, що містять відомості про кожного URL:
- дату його останнього оновлення;
- частоту оновлення даного URL;
- його значимість в порівнянні з іншими URL сайту.
Ця інформація допомагає пошуковим системам правильно індексувати сторінки блогу. Протокол Sitemaps, крім Google, підтримують і такі пошукові системи, як Yahoo !, MSN Live і Ask.
Підключіть, і пошукові роботи будуть оперативніше фіксувати всі оновлення блогу.

9. Використовуйте тег alt для зображень

Якщо Ви вставляєте в запис зображення, то додайте його опис в тег alt. Завдяки цьому тегу користувачі, відключити в браузері функцію показу зображень, побачать його опис. Крім того, користувачі, які здійснюють пошук зображення, зможуть знайти вашу сторінку за ключовими словами в описі зображення. Будемо пам'ятати і про людей зі слабким зором, які використовують спеціальну програму для озвучування тексту.

10. Використовуйте тег more

Цей тег дозволяє показувати лише частину запису на сторінці. В результаті скорочується час завантаження домашньої сторінки, користувачеві зручніше переглядати інші записи в переліку, а також усувається небезпека покарання за дубльований контент.

Почитати

На сайті Максима розміщена дуже цікава стаття, де дається порівняльний аналіз трьох систем управління контентом блогів - WordPress, Drupal та Joomla. Тому охочих дізнатися подробиці про особливості WordPress відсилаю до неї. Максим не просто створив російську версію WordPress, але і перетворив свій сайт в відкриту творчу лабораторію, брати участь в якій і багато чому навчитися, може кожен. До речі, сам сайт Максима - це блог WordPress, що наочно демонструє величезні можливості цієї системи управління контентом ... Вступна, яка допоможе новачкам познайомитися з цією пошуковою системою. А познайомитися потрібно обов'язково.

Com/?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача